VI Niedziela Wielkanocna 05.05.2024 r.

1. W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy:

– pon. – święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów

– śr. – uroczystość św. Stanisława, bpa i męcz. – głównego patrona Polski i Diecezji

– ndz. – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Nabożeństwa majowe w naszym kościele po Mszy św. odprawianej o godz. 18.00. W niedzielę nabożeństwa majowe są o godz. 15.00, a po nim Msza św.

3. W tym tygodniu przypadają Dni modlitw o urodzaje – dawne Dni Krzyżowe tj. poniedziałek, wtorek, środa. W naszych modlitwach będziemy wypraszać błogosławieństwo Boże w pracach polowych i prosić o urodzaje.

4. W piątek rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5. W najbliższą niedzielę 12.05.2024 r. w naszej parafii uroczystość pierwszej Komunii św. dzieci klasy III. Spowiedź tych dzieci będzie w sobotę o godz. 8.30. Bardzo proszę by dzieci przyszły do spowiedzi z rodzicami. W niedzielę dzieci klas III zgromadzą się przed kościołem o godz. 10.20, aby po błogosławieństwie rodziców – uroczyście wprowadzone do kościoła przeżywać swój najpiękniejszy dzień w życiu.

6. W środę 15 maja dzieci pierwszokomunijne będą pielgrzymować do Sanktuarium Matki Tuchowskiej.

7. Rodziców dzieci klasy II proszę o wysprzątanie kościoła i jego otoczenia na uroczystość pierwszokomunijną.

8. Bardzo serdecznie dziękuję za gratisowe obcięcie tui przy kościele Annie i Kamilowi Okaz oraz Wiesławowi Janosik. Dziękuję za gratisowe zrobienie i zamontowanie krat do piwnicy na plebani Tomaszowi Chrzanowskiemu.

9. Za sprzątanie kościoła dziękuję następującym osobom: Makowiec Agnieszka, Elżbieta Pypeć, Walkowicz Anna.

10. Gazety.

Akcja Katolicka z naszego Dekanatu zaprasza wszystkich chętnych na wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie 18 maja z okazji urodzin patrona Akcji Katolickiej św. Jana Pawła II. W programie: historia sanktuarium w Chorzelowie, konferencja pt. „Błogosławiona rodzina Ulmów” którą wygłosi ks. dr Jan Szeląg z Przemyśla, następnie Msza św. pod przewodnictwem ks. prał. Józefa Niżnika – kustosza Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie, Agapa i nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. Na zakończenie pielgrzymowania udamy się do Baranowa Sandomierskiego zwiedzić zamek zwany Małym Wawelem. Zgłoszenia do 6 maja u Pani Prezes naszego Oddziału AK. Koszt wyjazdu 100 zł.

Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie 18 maja z okazji urodzin patrona Akcji Katolickiej św. Jana Pawła II.

Program:

Godz. 9.30 – powitanie pielgrzymów

Godz. 9.45 – historia sanktuarium w Chorzelowie – ks. prał. Andrzej Rams – kustosz Sanktuarium

Godz. 10.00 – konferencja pt. „Błogosławiona rodzina Ulmów – świadectwo i testament dla Akcji Katolickiej” – ks. dr Jan Szeląg z Przemyśla

Godz. 11.00 –  Msza św. pod przewodnictwem ks. prał. Józefa Niżnika – kustosza Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie

Godz. 12.00 – Agapa

Godz. 12.45 – nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II Patrona Rodzin chrześcijańskich

Na zakończenie pielgrzymowania udamy się do Baranowa Sandomierskiego zwiedzić ogrody a dla chętnych zamek zwany Małym Wawelem.

Zgłoszenia do 6 maja u Pani Prezes naszego Oddziału AK.

Koszt wyjazdu 100 zł.