IV Niedziela Wielkanocna 21.04.2024 r.

1. Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele (kapłańskie zakonne, misyjne, do życia konsekrowanego) i o potrzebne łaski dla powołanych. Składka dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na utrzymanie Seminarium Duchowne w Tarnowie.

2. W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy:

– wt. – uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz – głównego patron Polski.

– czw. – święto św. Marka, Ewangelisty

3. Za sprzątanie kościoła dziękuję następującym osobom: Nalepka Anna i Aleksander, Bąk Maria, Sikorski Stanisław i Kinga.

4. Gazety.

Wydział Teologiczny w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie serdecznie zaprasza na studia magisterskie z teologii:

–  na specjalność kapłańską przygotowującą przyszłych duchownych do pracy duszpasterskiej i katechetycznej. Rekrutację prowadzi WSD w Tarnowie.

– na specjalność katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich i zakonnych przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej.

Szczegółowe informacje na stronie: wt-tarnow.upjp2.edu.pl, www.wsd.tarnow.pl, lub w sekretariacie, pod numerem tel.: 14/ 622 33 31. email: [email protected]; [email protected]