Ogłoszenia

XVIII Niedziela Zwykła – 01.08.2021 r.

1. W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy:

    – śr. – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prez.

    – pt. – święto Przemienienie Pańskie

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia. W piątek Msze św. o godz. 7.00  i 18.00. Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca w czwartek i piątek o godz. 17.00. W pierwszy piątek ofiary tacy na cele misyjne. W piątek udam się z posługą duszpasterską do chorych, po skończonej Mszy św. porannej. Proszę o zgłoszenie chorych w zakrystii albo telefonicznie.

3. W pierwszy czwartek po Mszy św. wieczornej godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w ciszy.

4. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo pierwszo-sobotnie o jakie prosiła Matka Boża w Fatimie.

5. Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc sierpień, który jest miesiącem trzeźwości w naszej Ojczyźnie. Dołóżmy starań, byśmy odpowiadając na apel biskupów Polski przez modlitwę, przykład życia i apostolskie oddziaływanie przyczyniali się wszyscy do wielkiego dzieła trzeźwości.

6. Dzisiaj i jutro możemy zyskać odpust zupełny tzn. Odpust Porcjunkuli. W tych dniach jest udzielany za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie „Ojcze nasz” i „Wierzę”. Do tego należy dodać pozostałe warunki przy zyskiwaniu odpustu.  

7. Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę – 14. 08.21 (sobota) – do Dębowca, Dukli i Komańczy. Wyjazd uzależniony jest od ilości chętnych. Zgłoszenia proszę kierować do przyszłej niedzieli do członków Akcji Katolickiej.  

8. Odpowiadając na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ws. dnia solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach dzisiaj w naszej parafii są zbierane ofiary do puszek na ten cel.

9. Za sprzątanie kościoła dziękuję następującym osobom: Noga Bernadetta, Nowak Ewelina, Borgula Renata, Sękowska Agnieszka.