Ogłoszenia

XIII Niedziela Zwykła 28.06.2020 r.

1. W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy:

    – pon – uroczystość św. Piotra i św. Pawła, Apostołów. Msze św. o godz. 8.00, 10.30 i 18.00. W tym dniu modlić się będziemy o potrzebne łaski dla Ojca św. Franciszka. Składka zebrana w tym dniu to tzw. Świętopietrze – nasz dar dla Ojca św. W tym dniu można zyskać odpust zupełny.

    – czw. – święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej

    – pt. – święto Tomasza, Apostoła

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota lipca. W czwartek Msza św. popołudniowa, po niej wystawienie  Najświętszego Sakramentu i godzinna adoracja. W piątek Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca w czwartek i piątek o godz. 17.00. W pierwszy piątek ofiary tacy na cele misyjne. Osoby, które wyrażają życzenie by w pierwszy piątek miesiąca odwiedzić je z Komunią św. proszę aby takie życzenie telefonicznie lub przez rodzinę przekazać ks. proboszczowi.  W sobotę nabożeństwo pierwszo – sobotnie o jakie prosiła Matka Boża w Fatimie.

3. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00

4. „Bóg zapłać” rodzicom za przygotowanie dzieci z klasy III A i B do wczorajszej uroczystości pierwszokomunijnej, za wystrój kościoła, a także za dar ołtarza w postaci ofiary 1000,00 zł od każdej klasy.

5. Dziękuję rodzicom klasy VIII za pomoc w przygotowaniu młodzieży do sakramentu Bierzmowania, za Wasze uczestnictwo w spotkaniach formacyjnych. Za dar ołtarza 500,00 zł na cele parafialne.  

6. Rodzicom dzieci klas II dziękuję za sprzątanie kościoła i jego otoczenia na uroczystość I Komunii św.  .

7. W przedsionku kościoła znajduje się  pojemnik do którego można składać plastikowe nakrętki, za które będzie można wybudować studnie w krajach afrykańskich.

8. Wielu parafian prosiło aby niedzielna Msza św. była wcześnie rano przynajmniej w okresie wakacji. W miesiącu lipcu i pewno sierpniu będą Msze św. niedzielne i świąteczne tylko przed południem: 6.30; 8.00 i 10.30. Nie będzie Mszy o godz. 15.00. Jeśli to nie zda egzaminu powrócimy do starego rozkładu.  

9. W lipcu będzie mnie zastępował ks. Jan. W lipcu będę odprawiał intencje poza parafią zamawiane podczas pogrzebów. Będą one ogłaszane i wywieszane w gablocie.

Gregorianki

+ Zbigniew Zając od 1 lipca w Domu Księży Emerytów w Tarnowie

+ Michał Wantuch od 13 lipca przez ks. Adama Bratka

+ Michał Wantuch od 1 sierpnia w Domu Księży Emerytów w Tarnowie

+ Krystyna od 1 lipca w Domu Księży Emerytów w Tarnowie