Ogłoszenia

IV Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2022 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci św. Józefa, Oblubieńca NMP., Patrona naszej Parafii. Kazanie odpustowe podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 10.30. głosi ks. mgr lic. Mateusz Wójcik – sędzia Sądu Diecezjalnego w Tarnowie. Liturgicznie uroczystość św. Józefa jest przeniesiona na dzień jutrzejszy dlatego z tej racji zapraszam na Mszę św. bez kazania o godz. 7.00 i 17.00.

2. DSM z p. Katechetką przygotowali tradycyjnie kram odpustowy, na który serdecznie zapraszają – dzisiaj i jutro. Dochód z kramu jest w całości dla Dziewczęcej Służby Maryjnej z naszej parafii.

3. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00 a po niej Msza św., Gorzkie Żale w niedziele o godz.: 15.00 a po nich bezpośrednio Msza św. bez kazania. Składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicy.

4. W sobotę  25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Z obchodami tego dnia jest związana praktyka Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Jest specjalną modlitwą ofiarowaną w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej (jednej dziesiątki różańca), polecając Panu Jezusowi za wstawiennictwem Matki Najświętszej i św. Józefa poczęte dziecko i Jego rodziców. Zachęcam do duchowej adopcji Poczętego Dziecka. Deklaracje są na stoliku można je zabrać, wypełnić i wrzucić do skrzyneczki leżącej na stoliku.

5. Składka w przyszłą niedzielę to nasza jałmużna postna na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie – proszę o ofiarność.

6. Obok ołtarza maryjnego można nabyć Paschalne baranki – minimalna ofiara to 10 zł. Jest to nasza jałmużna wielkopostna, którą Caritas Diecezji Tarnowskiej przeznacza na pomoc dla chorych dzieci i osób starszych.

7. Dary żywnościowe dla biednych i potrzebujących z naszej parafii możemy składać w sklepie w naszej miejscowości do wystawionego na ten cel kosza. Można również złożyć te dary w przedsionku kościoła.

8. Za sprzątanie kościoła dziękuję następującym osobom: Wrona Stanisława, Wrona Józefa, Wiejacha Maria, Głaz Iwona i Wiktoria.

9. Gazety.