Wycieczka integracyjna Chóru parafialnego – 28.07.2018 r.

Zwiedziliśmy zamek kamieniecki – obecnie ruiny gotyckiej XIV-w., rozbudowanej w stylu renesansowym w XVI w. budowli na pograniczu Korczyny i Odrzykonia. Następnie rezerwat skalny „Prządki”, utworzony w 1957 r., który zajmuje powierzchnię 13,62 ha i znajduje się na północ od Krosna. Chwila odpoczynku w kawiarni przy pysznej kawie z ciastem. Kolejny punkt na naszej trasie to Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym. Modlitwa i zakup dewocjonalia. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza. Kopalnia ropy naftowej w Bóbrce otwarta w 1854 r. i nadal działająca. Jej założycielami byli Ignacy Łukasiewicz, Tytus Trzecieski i Karol Klobassa-Zrencki. Jest to pierwsza na świecie kopalnia, w której wydobywano ropę naftową. Wspólny obiad i padła propozycja aby jechać do Pustelnia św. Jana z Dukli, która znajduje się na wzgórzu Zaśpit.