Pielgrzymka – wycieczka 27-28.05.2017 r.

Podczas wyjazdu towarzyszył nam miejscowy przewodnik.
W pierwszy dzień zwiedziliśmy Przemyśl (Archikatedra rzymskokatolicka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Jana Chrzciciela; Kościół św. Marii Magdaleny i klasztor oo. Franciszkanów; Kościół św. Teresy i klasztor oo. Karmelitów; renesansowy Zamek Kazimierzowski z XIV w. położony na Wzgórzu Zamkowym na wysokości 270 m n.p.m.; Kopiec Tatarski, zwany też Kopcem Przemysława). Krasiczyn. Zamek w Krasiczynie to jeden z najpiękniejszych skarbów architektury renesansowo -manierystycznej w Europie. Został zbudowany na przełomie XVI i XVII


W drugim dniu pojechaliśmy do Kalwarii Pacławskiej do Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej. W Kalwarii Pacławskiej czczony jest cudowny obraz Matki Bożej. W XVII w. wizerunek Matki Bożej czczony był we franciszkańskim kościele w Kamieńcu Podolskim. Przed nim modlił się hetman Stefan Czarniecki i Stanisław Żółkiewski, Książę Jarema Wiśniowiecki oraz królowie Jan Kazimierz i Jan III Sobieski. Przed obrazem Matki Bożej odprawiliśmy Mszę św. a później drużkami kalwaryjskimi przeszliśmy odprawiając Drogę Krzyżową. Posada Rybotycka – Cerkiew św. Onufrego – murowana cerkiew obronna, najstarsza zachowana cerkiew na ziemiach polskich. Zakończyliśmy nasz wyjazd w Bolestraszycach w Arboretum (obszar na którym uprawiane są drzewa, krzewy i krzewinki dla celów naukowych i hodowlanych).